Nähtavate või peidetud kruvipeadega terrass

Enne terrassilaudade paigaldamist tuleb ära otsustada kinnitamise viis. Traditsiooniline terrassikruvide pealt kinnitamine on jätkuvalt kõige tavalisem meetod, aga viimastel aastatel on populaarsust kogunud kruvide peidetud kinnitamine, mille puhul on kruvipead terrassil nähtamatud.

<< Kas karkassi ehitamise tööetapp jäi lugemata?

Kui oled terrassilaudade paigaldusviisi juba valinud, vaata järgmist tööetappi: Õigest materjalist kruvide valimine >>

Terrassi ehitamine peidetud paigalduslahendusega

Viimastel aastatel on populaarsust kogunud terrassilaudade kinnitamine peidetud lahendusega. Peidetud paigaldus annab terrassile tõeliselt luksusliku välimuse ja terrassikruvid ei jää nähtavale. Lisaks on selline terrass pinnuvaba, sest kruviavade ümber ei teki pinde nagu traditsioonilise paigaldusviisi puhul. Ideaalne terrass paljajalu käimiseks!

Mis on peidetud paigaldus?

  • Terrassikruvide peidetud paigaldamine tähistab paigaldusviise, mille puhul kruvid või kinnitid kinnitatakse terrassilaua küljelt diagonaalselt konstruktsiooni sisse.
  • Tulemuseks on tõeliselt mugav ja muretu terrass, kus pole nähtavaid kruvipäid.
  • Peidetud kinnitamise süsteeme on kaks: kruvisüsteem Hidden Decking System ja naelutisüsteem EDGEFAST.

Kruvide peidetud kinnitamine süsteemiga Hidden Decking System (HDS)

HDS on komplektne terrassilaudade peidetud kinnitamise süsteem, kuhu kuuluvad paigaldusrakis, terrassikruvid ja kruvikeeramisotsak. HDS-kruvid on saadaval roostevabas A2 ja A4 versioonis ning sobivad seega terrasside paigaldamiseks ka agressiivsetes keskkondades.

Paigaldamine käib lihtsalt ja hea paigaldustempo võib saavutada juba mõne minutiga. Alltoodud videost saad vaadata HDS süsteemi kasutamise videojuhist.


Kinnitite peidetud paigaldamine EDGEFAST süsteemiga

EDGEFAST süsteemiga paigaldad terrassid rekordilise kiirusega. Süsteem koosneb ainulaadsest naelutist ja selle juurde kuuluvatest naelale sarnanevatest kinnititest. Kinnitid on saadaval roostevabast A2 materjalist ja CorrSeal pinnatöötlusega (korrosiooniklass C4) versioonis.

EDGEFAST on profisüsteem ning tõeliselt hea investeering ehitusproffidele, kes paigaldavad hooaja jooksul palju terrasse ja kellel on nii töö lõpptulemusele kui ka ajalisele efektiivsusele kõrged ootused. Suur paigalduskiirus tuleneb sellest, et naeluti sisestab sama liigutusega kaks kinnitit. 

Pea meeles!
ESSVE EDGEFAST sobib eeskätt pehmemale puidule ja seda ei saa kasutada laudadega, mis on paksemad kui 28 mm. Kui peidetud paigaldusmeetodiga soovitakse kinnitada laudu, mille paksus on üle 28 mm, saab kasutada süsteemi Hidden Decking System.

Peidetud kinnituslahendus

Terrassilaudade nähtavate kinnititeta paigalduseks saad valida kas kruvisüsteemi Hidden Decking System (HDS) või EDGEFAST naelutisüsteemi proffidele.

Terrassi ehitamine traditsioonilise kinnituslahendusega

Kõige tavalisem terrassilaudade kinnitamise viis on jätkuvalt otse laua sisse kruvimine. See on lihtne paigaldusmeetod, milleks ei ole vaja muud kui terrassikruvisid ja akutrelli. Traditsioonilised terrassikruvid on üldiselt soodsamad kui peidetud kinnitamiseks kasutatavad kinnitusvahendid.

Traditsioonilisi terrassikruvisid on saadaval paljudes erinevates versioonides. ESSVE Classic on populaarne standardne terrassikruvi, mis pakub head kinnitustulemust. Kruvid on müügil lahtiselt või lindikruvidena.

SE_bygga altan_trallskruv_1900x400px.jpg

Terrassi ehitamine ehitajate lemmikterrassikruviga

ESSDECK Max terrassikruvi on kvaliteetkruvi, millest on lühikese ajaga kujunenud ehituspuuseppade lemmik. Paljud terrassilauad on kõverad või kooldunud ning nende kinnitamine konstruktsiooni külge võib olla keerukas. ESSDECK Max kinnitab kooldnud terrassilauad paigale suurema pingutuseta nii, et kruvi tõmbab laua konstruktsiooni vastu. See välistab, et kruvi ei süvistuks sügavale puidu sisse, nagu sageli juhtub, kui kõverat lauda püütakse paigaldada tavaliste terrassikruvidega.

Kinnituskoht jääb silmatorkamatuks tänu kompaktsele kruvipeale, mis on 25% standardsest kruvipeast väiksem. Silindrilise kujuga kruvipea lõikab puidukiud läbi ning hoiab ära kiudude surumise ülessuunas ja sellest tuleneva pindude tekkimise.

SE_bygga altan_trallskruv_essdeck max_essve_1000x500px.jpg

Terrassikruvid

Terrassilaudade paigaldamiseks traditsioonilisel meetodil saad valida ESSDECK Max kvaliteetkruvid või Classic standardkruvid.