Kandetala kinnitamine fassaadi külge

Kui on plaanis maja küljes oleva terrassi kinnitamine, siis tuleb terrassi sisemise kandetala ehk tugipruss kinnitada maja seina külge. Maja karkassi materjal määrab, kuidas kandetala paigaldada ja oluline on kinnitada see tervenisti karkassi külge.

<< Kas vundamendi rajamise tööetapp jäi lugemata?

Juhul kui terrassi ei kinnitata maja külge, saad selle sammu vahele jätta ning liikuda koheselt järgmise etapi juurde: Karkassi kinnitamine >>

Puidust terrassi kinnitamine betoonkarkassiga maja puhul

Kui sul on plaanis terrassi kinnitamine betoonkarkassiga maja külge, siis kasuta EUS betoonikruvi, sest see lihtsustab kandetala kinnitamist Teine variant on kasutada kiilankrut (ESSVE valikus nime all Golden Anchor), mis on järeleproovitud viis raskete koormuste kinnitamiseks betooni, kuigi sellega võtab paigaldamine mõnevõrra rohkem aega.

Töökäik on järgmine. EUS betoonikruvi nõuab enne paigaldamist karkassi ettepuurimist. Veendu, et valitud kruvipikkus võimaldab kandetala kinnitada sisemisse betoonikihti vähemalt 50 mm ulatuses.

Pea meeles! Fassaadi isolatsioon ja krohv ei ole kandvad kihid.

Betoonfassaadile soovitatavad tooted sobivad ka täistelliste puhul.

Betoonkarkassile mõeldud tooted

Paigaldamine kergkruusast ja kergbetoonist karkassiga maja puhul

Krohvitud fassaadid on sageli kergkruus- või kergbetoonplokkidest karkassiga. Paigaldustöödeks kergkruusas või kergbetoonis soovitame HL kergbetoonikruvi, mis on välja töötatud poorsetele materjalidele.

Töökäik on järgmine. Kergbetoonikruvi saab keerata otse kergbetooni või kergkruusa sisse ning pole vaja ette puurida. Kergkruus ja kergbetoon on poorsed materjalid, seega parima kandevõime tagamiseks on tähtis kinnitada kruvi maja karkassis võimalikult sügavale. Soovitatavalt peab kruvi ots läbima kergkruusploki keskme.

Hea nõu! Kui fassaad on krohvitud, toksi enne kergbetoonikruvi paigaldamist krohv naelaga maha, et kruvi saaks haarduda.

SE_bygga altan_grundkonstruktion_bärlina_betongskruv_1000x400.jpg

Kergkruusale/kergbetoonile mõeldud tooted

Paigaldamine puitkarkassiga maja puhul

Kandetala paigaldamisel puitkarkassiga maja külge, saab kasutada tugevamaid W või HF (teise nimega WAF ja HEX) konstruktsioonikruvisid, mis sobivad kandvatele konstruktsioonidele. Kruvidel on sarnased omadused ja mõlemat saab paigaldada ettepuurimiseta. Viimistletud paigaldustulemuse saamiseks on hea valik W (WAF) konstruktsioonikruvi, millel on lamedam pea. Juhul kui eelistad kiiret paigaldamist kuuskantpadruniga, vali HF (HEX) konstruktsioonikruvi.

Töökäik on järgmine. Kruvid ei vaja ettepuurimist, seega saad kandetala otse maja karkassi külge kinnitada. Parima kandevõime jaoks on oluline kinnitada piisavalt sügavale maja karkassi sisse.

Hea nõu! WAF kruvi sobib ideaalselt väga erinevate puitkonstruktsioonide kinnituseks. Loe lähemalt siit, kuidas meie WAF kruvi abiga valmis üks unikaalne ujuvsaun Klooga järvele.

SE_bygga altan_grunskonstruktion_vinkelbeslag_1900x400.jpg

Puitkarkassile mõeldud tooted

Paigaldamine auktellistest ja õõnesplokkidest karkassiga maja puhul

Õõnesplokkidesse paigaldamisel toimib suurepäraselt GXL fassaaditüübel, kuna tüübel moodustab õõnsuses sõlme ja tekitab seeläbi hea kandevõime.

Töökäik on järgmine. Paigaldamise käigus peab fassaaditüübel läbima ploki esimese õõnsuse. Eeltoodu on vajalik selleks, et kruvi haarduks õõnesplokis vähemalt kahe plokiseina külge ja tagaks kinnituse vastupidavuse. Pinguta kruvi seni, kuni on tunda, et tüübel moodustab sõlme. Lõpeta kruvimine alles pärast seda.

Õõnesplokist karkassile mõeldud tooted

Kandetalad, mida ei kinnitata maja karkassi külge

Oluline on paigaldada terrassi ülejäänud kandetalad samale kõrgusele kui sisemine kandetala, mis kinnitatakse maja karkassi külge. Kontrolli vesiloodi või laseriga, et talad on loodis.

Kandetalade vahekaugus ei tohi olla suurem kui 2,5 meetrit. Juhul kui planeeritav terrass on pikem, tuleb terrassi stabiilsuse kindlustamiseks paigaldada täiendavad kandetalad. Täpsemalt on sellest juttu järgmises tööetapis „Karkassi ehitamine“.

SE_bygga altan_grundkonstruktion_yttre regelverk_1000x400px.jpg