Terrassivalgustus loob õdusa ja turvalise tunde

Hea valgustuslahendusega saab suveajal terrassile luua õdusa olemise, talvehooaja pimedatel õhtutel suurendab aga õige valgustus turvalisuse tunnet ning kindlust, et sinu kodu on kaitstud.

Terrassivalgustuse planeerimisel tuleb eelnevalt põhjalikult läbi mõelda, kas soovid kogu terrassi ühtlaselt valgustada või tahad hoopis mõnda elementi, näiteks kümblustünni või grillimisala valgustuse abil rohkem välja tuua.

Siit leiad valgustuseksperdi Hide-a-lite näpunäiteid energiasäästliku LED-valgustuse kohta. Mõnusat lugemist!

Loading image...

1. Kogu ideid ja inspiratsiooni

Terrassivalgustusele tuleb mõelda juba projekti esimeses st planeerimise faasis. Vaid siis võid olla kindel, et saad just sellise valgustustulemuse, nagu soovid. Kui terrassiehituse lõppjärgus selgub, et valgustus pole päris see, siis lisavalgustuse paigaldamine tähendab tavaliselt nii uute juhtmete vedamist kui ka osade terrassilaudade lahti võtmist.

Kui terrassilaudade kinnitamisel on kasutatud õigeid terrassikinnitusi, siis saab terrassilauad ilma suuremate probleemideta lahti võtta ning pärast uuesti tagasi kinnitada. Kuid ka see töö võtab aega ning vajab ka uusi kinnitusvahendeid, sest kord juba kasutatud kinniteid me taaskasutada ei soovita.

Võta esmalt aega, kogu ideid ja ammuta inspiratsiooni nii reaalsest elust kui ka erinevatest digikanalitest, kust leiab tuhandeid põnevaid ideid.

Loading image...

Valgustuslahenduste ideed

Võibolla leiad mõne vahva idee Hide-a-lite Pinteresti lehelt?

Vaatan ideid siit
Loading image...

Pergola ehitamine

Kui soovid ehitada terrassile ka pergola, siis soovitame pergola ehitamiseks ja kinnitamiseks kasutada meie esmaklassilisi ESSDRIVE puidukruvisid.

Vaata toodet
Loading image...

2. Enne mõtle, siis tegutse

Mööbli paigutus

Kuidas on terrassil paigutatud mööbel? Kas soovid midagi muuta? Kui planeerid mööbli paigutust ümber kujundada, siis tee see töö ära enne valgustuslahenduse paikapanemist. Mõtle kogu paigutus eelnevalt hoolikalt läbi, et valgustus ei satuks näiteks sellele seinale, mille kõrval on grill. Kui mööbli paigutus on selge, siis järgmisena otsusta, millist osa terrassist ja milliseid elemente soovid valgustada.

Uuri erinevaid valgustusvõimalusi

Tänapäeva terrassivalgustite valikust leiab väga mitmeid erinevaid võimalusi: terrassilaudise süvisvalgustid, seinavalgustid, treppide ja käsipuude alla paigutatud valgustuslahendused. Kui soovid lisaks terrassile rajada ka hubase pergola, siis võid valgustite terrassi äärtele paigaldamise asemel valgustada hoopiksi pergolat. Nii väldid ka võimalikku pimestamise ohtu.

Valgustuse integreerimine

Miks mitte integreerida IP 67 klassiga LED-ribasid mööbli, käsipuude või muude elementidega? LED-ribasid kasutades saad luua mitmesuguseid efektseid keskkondi. Võib-olla saad valgustuse integreerida ka käsipuule ja trepile? Või istumispindadele nagu sel fotol, kus valgustus on intergreeritud pingi alla.

Loading image...

3. Funktsionaalsus või dekoratiivsus

Funktsionaalne valgustus

Ükskõik millise keskkonna puhul tuleb valgustuse planeerimist alustada alati sellest kohast või kohtadest, mis valgustust kindlasti vajavad. Seda nimetatakse funktsionaalseks valgustuseks, sest valgustite peamine ülesanne on näidata teed täpselt samal põhimõttel nagu teeviidad või valgustuspostid maanteede ääres. Funktsionaalse valgustuse saab luua näiteks fassaadilampidega.

Dekoratiivne valgustus

Dekoratiivse valgustusega saab luua nö ruumi ruumis ning tuua esile detailid, mis teevad konkreetse ruumi, näiteks terrassi, unikaalseks. Dekoratiivse valgustuse loomiseks valgustatakse terrasse sageli süvisvalgustitega või valgustatakse nt mõni terrassiäärne puu maapinnal paiknevate prožektoritega.

Mõnikord käivad funktsionaalsus ja dekoratiivsus ka käsikäes. Valgustite kasutamine treppidel või käiguteede markeerimiseks võib tunduda dekoratiivne, kuid ühtlasi on valgustusel ka funktsionaalne otstarve. Põhimõtteliselt saab igat liiki valgusallikaid kasutada nii dekoratiivselt kui ka funktsionaalselt.

Loading image...

4. Valgustuslahenduse testimine

Enne paigaldamist tuleb valgustuslahendus läbi katsetada, paigutades valgusteid terrassi erinevatesse asukohtadesse. Testimise käigus selgub, kui pikka vahemaad soovid valguspunktide vahele jätta või kuidas on kõige parem valgusvihku piki seina suunata.

  • Decklight Garden süvisvalgustitega saab dekoreerida terrassipõrandat, valgustada fassaadi või terrassi piiret. Enne lõplike paigalduskohtade otsustamist on mõistlik katsetada erinevaid paigutusi. Valgustuse võib paigutada ka postide vahele ning anda terrassi välisküljele efektse välimuse, vältides seejuures naabrite või möödakäijate pimestamist.
  • Terrassi ümber saab paigutada astmevalgustid Steplight Garden, millega saab trepiastmeid esile tuua ja raamida ning luua ruumis viibimise tunde. Oma terrassile parima lahenduse leidmiseks proovi valgusteid asetada erinevatele kõrgustele ja vahekaugustele.
Loading image...

5. Valgustuse paigaldamine

Kui valgustuslahenduse kohta on otsus tehtud, saab alustada paigaldustööga. Pea meeles, et terrassile valgustuse paigaldamisel tuleb alati kasutada professionaalse elektriku abi.

Tähelepanu!
Konsulteeri elektrikuga juba esialgse idee etapis ning selgita välja, milline lahendus on paigalduse mõttes võimalik. See nõuanne kehtib alati – nii siis, kui ehitad täiesti uue terrassi või kui soovid olemasolevat terrassi uuendada.

Loading image...

Kas palgata professionaalne ehitaja?

Professionaalse ehitaja või puusepa palkamine teeb igasuguse ehitusprotsessi tavaliselt alati efektiivsemaks ja kiiremaks. Loe lähemalt siit, millega pead enne terrassiehitajaga ühenduse võtmist arvestama.

Loe nõuandeid siit
Loading image...

Vaata ka neid artikleid

Loading image...

Terrassiproffide 8 nõuannet

Kuidas vältida peamisi terrassi ehitamisel tekkivaid ehitusvigu? Siit leiad terrassiproffide 8 nõuannet.

Õpi terrassiproffidelt
Loading image...

Nõuanded terrassi ehitamiseks basseini äärde

Kui plaanid ehitada basseini või kümblustünniga terrassi, tuleb arvestada, et see mõjutab nii terrassi konstruktsiooni kui ka puitmaterjali ja kruvide valikut. Enne ehituse alustamist kontrolli, et sul on kõigist olulistest aspektidest ülevaade.

Vaata näpunäiteid siit
Loading image...

Leia lähim ehituskauplus

Ehituspoest leiad kõik terrassiehituseks vajaliku – kruvid, kinnitusdetailid ja puitmaterjali. Siit leiad kõik ESSVE toodete edasimüüjad, kes pakuvad ka laia valikut ESSVE terrassitooteid.

Otsin ehituspoodi
Loading image...