Terrass kui maja pikendus

Õdus on olla toas, aga veel mõnusam on olla õues. Ka siis kui päike madalama kaarega käib ning terrassil istumiseks tuleb selga panna rohkem kui vaid üks jope. Just seepärast tahame oma aega veeta just nendel terrassidel, mis võimaldavad nii söögitegemist kui ka õues olemist ning seda isegi külmadel ja vihmasematel päevadel. Siit leiad kolm nõuannet aastaringselt kasutatava terrassi planeerimiseks.

Ehita osale terrassist katus

Kui ehitad terrassile varikatuse, pole suvehooajal peaaegu põhjust toas viibidagi. Lisades mõned soojuslambid, tagad võimaluse veeta õues aega ka külmema ilmaga.

Ehita pergola, mis kaitseb tuule eest

Pergola varjab terrassi võõraste pilkude eest ning pakub tõhusat kaitset tuulise ilma korral. Kui soovid rohkem rohelust, pane pergola juurde kasvama ronitaimed.

Ehita väliköök

Kui terrassil on ruumi, ehita väliköök. Eelistatavalt võiks köök olla katuse all, et saaksid seda kasutada ka halva ilmaga.

Loading image...

Inspiratsioon & ideed

ESSVE Pinteresti kontolt leiad suure hulga erinevaid terrassiehitamise ideid. Kas plaanid basseini ehitada? Kas tahad terrassile ka haljastust? Kas terrass võiks olla erikujuga või hubase pergolaga? Vaid taevas on inspiratsiooni piiriks!

Vaata ideid siit
Loading image...

Rohelust täis terrassid

2020. aastast alates said meist kõigist aednikud ja taimekasvatuse eksperdid. Selle trendi mõjud on nüüd jõudnud ka terrassiehitusse. Aina rohkem ehitatakse terrassidele taimekasvatus- ja istutuskohti.

Siit leiad häid nõuandeid roheluse lisamiseks terrassile:

  • Looduslähedase ja lõõgastava terrassi saamiseks jäta terrassi keskele alad puudele või maitsetaimeaiale. Terrassilaudadeta jäävad alad tuleb aga kindlasti enne ehitusega alustamist korralikult planeerida.
  • Terrassiga samast puidust taimekastid võivad olla terrassile raamiks. Pane tähele! Muld kaalub palju. Juhul kui paigutad taimekastid terrassi peale, tuleb terrassi konstruktsiooni kindlasti nende kaalu järgi kohandada.
  • Pane pergola juurde kasvama ronitaimed. Rohelised taimed, mis ronivad mööda pergola puitkonstruktsiooni, pakuvad paremat kaitset nii möödakäijate pilkude kui ka tugevate tuuleiilide eest.

Loe lähemalt ka siit blogist, kuidas rajasid miniversioonis aia maastikuehituse noored profid Tallinnas toimunud maastikuehituse maailmameistrivõistlustel WorldSkills 2022.

Loading image...

Rohelust täis terrass

ESSVE Pinteresti kontolt leiad hulgaliselt inspiratsiooni rohelust täis terrasside ja õdusate pergolate loomiseks.

Vaatan ideid
Loading image...

Puidukruvid ESSDRIVE

Parimad puidukruvid pergolate ja taimekastide tegemiseks. Sobivad hästi ka käsipuude ja treppide ehitamiseks.

Vaata toodet
Loading image...

Nähtavate kruvipeadeta luksusliku välimusega terrassid

Lihtne viis terrassile luksuslikuma ilme andmiseks on kasutada terrassilaudade paigaldamiseks peidetud kinnitusmeetodit.

Peidetud paigalduslahenduse puhul kinnitatakse kinnitusvahendid diagonaalselt terrassilaua küljele, mille tulemusel ei jää need terrassil nähtavale. Kruvisid traditsioonilisel viisil laua pinnalt kinnitades võivad kruviavade ümber tekkida pinnud. Peidetud paigalduslahendus annab pindudeta terrassi, mis on ka paljajalu käimiseks turvaline.

 

Loading image...

Kuidas käib peidetud paigaldus?

Uuri täpsemalt peidetud paigalduslahenduse eeliseid ja vaata paigalduse teostamise juhiseid.

Vaata juhiseid
Loading image...

Kui suur terrass? Ikka kohe VÄGA suur!

Kohvilauale ja paarile lillepotile mõeldud koha asemel on terrassidest saanud elutoa pikendus nii oma funktsioonide kui ka disaini poolest. Terrassidesse integreeritakse aina enam välikööke, basseine ja ka seltskondliku koosviibimise alasid, mis muudab terrassid aina pikemaks ja laiemaks.

Pane tähele!
Oluline on viia vundamendi konstruktsioon kooskõlla terrassi suuruse ja terrassile paigutatavate esemetega. Muld, väliköök või tünnisaun kaalub palju, seega veendu, et konstruktsioon kannatab plaanitud koormust.

Loading image...

Ära unusta ehitusluba

Terrassi rajamine ehitusloata ja/või ehitusteatiseta võib minna kulukaks, seega veendu, et sul oleks täielik ülevaade konkreetse terrassiprojekti ehitusloa ja/või ehitusteatise vajalikkusest.

Vaatan ehitusloa artiklit
Loading image...

Nõuanded terrassi ehitamiseks basseini äärde

Kui plaanid ehitada basseini või kümblustünniga terrassi, tuleb arvestada, et see mõjutab nii terrassi konstruktsiooni kui ka puitmaterjali ja kruvide valikut. Enne ehituse alustamist kontrolli, et sul on kõigist olulistest aspektidest ülevaade.

Vaata näpunäiteid siit
Loading image...

Vaata lähemalt ka neid artikleid

Loading image...

Kas palgata ehitusproff?

Profist ehitaja palkamisel on palju eeliseid. Siit leiad 5 asja, mida peaksid enne profi poole pöördumist juba teadma.

Loe soovitusi siit
Loading image...

Kas plaanid terrassi ise ehitada?

Terrassiehitusel oluliste tööetappide vahele jätmine või valede otsuste tegemine võib mõnikord päris kalliks maksma minna. Siit leiad täpsed juhised, mis sisaldavad terrassiehituse kõiki vajalikke etappe.

Vaata juhiseid
Loading image...

Leia lähim ehituskauplus

Ehituspoest leiad kõik terrassiehituseks vajaliku – kruvid, kinnitusdetailid ja puitmaterjali. Siit leiad kõik ESSVE toodete edasimüüjad, kes pakuvad ka laia valikut ESSVE terrassitooteid.

Otsin ehituspoodi
Loading image...

Oled meie äriklient?

Meie äriklienditeenindustes Tallinnas ja Tartus töötavad asjatundlikud klienditeenindajad, kelle abiga leiab sobiva terrassikinnituslahenduse iga ehitusproff.

Külastan äriklienditeenindust
Loading image...