Kui plaanis puitterassi ehitamine, siis järgi kindlasti ka neid terrassiproffide 8 nõuannet

Oma kätega puitterrassi rajamine ei ole raketiteadus, kuid enne tööga alustamist tasub kindlasti teha põhjalik eeltöö ning tutvuda nii täpsete paigaldusjuhiste kui ka terrassiproffide nõuannetega.

1. Vastupidava puitterrassi ehitamine nõuab põhjalikku planeerimist 

Kauakestva puitterrassi ehitamine nõuab nii õigeid töövõtteid, kvaliteetset puitmaterjali kui ka korrektseid kinnitusvahendeid. 

Kruvide materjali osas väldi kompromisse. Ehitamise jaoks tuleb valida õige materjali ja pinnatöötlusega kruvid lähtuvalt terrassi asukohast. Kindluse mõttes valivad meie poolt küsitletud ehitusprofid võimalusel alati roostevabad terrassikruvid, sest need on kõige pikema elueaga ning püsivad ka siis, kui konstruktsioonis toimuvad liikumised.

 

Loading image...

Vali õiged kruvid

Roostevabad A4 kruvid on terrassi ehitamisel alati turvaline valik, aga hea on teada kõiki tegureid, mis kruvide valikut mõjutavad. Kas kavatsed ehitada kõrge terrassi? Või plaanid rajada terrassi basseini äärde?

Tutvu erinevate valikutega lähemalt
Loading image...

2. Kaunite puitterrasside rajamine eeldab investeeringut kvaliteetsesse puitmaterjali

Materjali odaval hinnal on omad põhjused. Kõveruste, mõõduhälvete ja rohkete oksakohtadega materjal läheb lõpuks kalliks maksma. Paljude arvates on rohkete oksakohtadega lauad pigem esteetilise välimuse teema. Fakt on aga see, et sellistes laudades tekib rohkem pinde ning palju nõrke ühenduskohti, eeskätt juhul, kui oksakoht jääb lauaotsale. Kokkuvõtteks: kaunite puitterrasside rajamine eeldab, et valid terrassi materjaliks võimalikult väheste oksakohtadega, võimalikult sirged ja ühtlased lauad.

Loading image...

3. Eelista karkassi ehitamist kiirendavaid lahendusi

Ehitusprofessionaalid otsivad pidevalt tooteid, mis muudavad töö tõhusamaks. Kui valida terrassi karkassi rajamiseks konstruktsioonikruvid, pääsed talakingade ja muude kinnitusdetailide kasutamisest. Vali suure lapiku peaga konstruktsioonikruvid WAF või konstruktsioonikruvid ET-T, millega jääb kinnitus nähtamatuks, sest kruvide väike pea süvistub puidu sisse. Kumbki neist ei vaja ettepuurimist ja seega hoiavad need veel ühe töösammu võrra aega kokku.

Konstruktsioonikruvid = kinnitusdetailide kasutamisest ja ettepuurimisest pääsemine.

 

Loading image...

Konstruktsioonikruvi WAF

Suuremat kandevõimet nõudvate konstruktsioonide puhul soovitame kinnitamiseks kasutada konstruktsioonikruvi WAF.

Vaata toodet
Loading image...

Konstruktsioonikruvi ET-T

ET-T konstruktsioonikruvi ühendab puitosad optimaalse kinnitusjõuga ja on peale paigaldust silmale täiesti nähtamatu.

Vaata toodet
Loading image...

4. Paigalda terrassilauad õigetpidi

Terrassilauad tuleb eeskätt paigaldada nii, et ilusam külg jääb üles. Võimaluse korral võiks ülespoole jääda südamikukülg, et puidu aastarõngad moodustaksid „naeratava suu“. Lauad painduvad aja jooksul mõnevõrra. Kui laudade südamikukülg on pööratud üles, muutuvad lauad kumeraks, mis lihtsustab vee ärajooksmist.

Loading image...

5. Jäta laudade vahele vahe

Tavaline eksimus terrassi ehitamisel on vale vahekauguse jätmine terrassilaudade vahele. Väike apsakas, millel võivad olla halvad tagajärjed, kui puit hakkab ilmastiku muutumise mõjul paisuma ja kahanema. Alati tuleb järgida erialaorganisatsiooni Svenskt Trä vastavaid soovitusi, mis kindlustavad õige servast servani vahekauguse olenemata terrassilaudade liigist.

 

Loading image...

Soovid täpsemaid juhiseid?

Lisaks terrassilaudade õige külje üles pööramisele ja sobiva vahekaugusega kinnitamisele on meil veel hulk muid soovitusi parima paigaldustulemuse saamiseks.

Loe lisaks
Loading image...

6. Sirged jooned on terrassi A ja O

Kuna terrassilaudadel esineb sageli laiuse erinevusi, kasutavad ehitajad meelsasti kriidinööri sirgete joonte märkimiseks.

Kriidinöör on ümbritsetud kestaga nagu näiteks mõõdulintki. Kesta sees on värvipigmenti sisaldav pulber. Nöör veetakse piki terrassilauda, pingutatakse soovitud joone tekitamiseks ning tõmmatakse siis pinnalt eemale ja lastakse tagasi langeda, et värvipigment jätaks pinnale jälje.

Kriidinööri kasutamine võtab küll mõnevõrra aega, kuid annab lõpuks olulise ajasäästu, sest vastasel juhul tuleb kontrollmõõtmisteks pidevalt edasi-tagasi joosta, et terrass ei hakkaks välja nägema nagu lehvik.

Vaata täpset paigaldusjuhist siit

Loading image...

7. Peidetud kruvipeadega terrass paljajalu kõndimiseks?

Terrassikruvide peidetud kinnitamise korral paigaldatakse terrassikruvid diagonaalselt terrassilaudade küljele. Selle meetodiga ei jää kruvipead nähtavale ja terrass saab luksusliku välimuse. Ühtlasi on terrassi lihtsam hooldada ja nii väldid ka tülikaid pindusid, mis traditsioonilise kinnitusviisi puhul kipuvad kruviavade ümber tekkima. Hidden Decking System (HDS) on terrassilaudade peidetud kinnitamise süsteem, mis sobib ka algajatele terrassiehitajatele.

 

Loading image...

8. Soeta õiged tööriistad

Akutrell, mõõtmisvahendid ning järkamis- ja nurgasaag on terrassi ehitamisel möödapääsmatud tööriistad, aga kogenud ehitajatel on teisigi ehitamist lihtsustavaid lemmiktööriistu:

  • Juhtsiiniga uputussaag
  • Kriidinöör
  • Vesilood. Võimaluse korral võiks hankida laserloodi.
  • ESSBOX kohver kruvide hoidmiseks

Hea nõu!
Seadmeid saab ka rentida! Elektrilisi tööriistu ja masinaid, mida läheb tarvis ainult paari üksiku projekti jaoks, saad rentida erinevatest tööriistade rendifirmadest. Selline lahendus on alati odavam kasutaja jaoks ja parem keskkonna jaoks.

Loading image...

Essbox loob süsteemi ja kiirendab ehitustööd

Täida ESSBOX Mini kohver kõigi projektiks vajalike kinnitusvahenditega. Kohver annab toodetest täieliku ülevaate ning võimaldab neid lihtsalt ehitusplatsile ja hoiukohta transportida.

Vaata toodet
Loading image...
Loading image...

Kas plaanid terrassi ise ehitada?

Terrassiehitusel oluliste tööetappide vahele jätmine või valede otsuste tegemine võib mõnikord päris kalliks maksma minna. Siit leiad täpsed juhised, mis sisaldavad terrassiehituse kõiki vajalikke etappe.

Vaata juhiseid
Loading image...

EHITUSPROFFIDE LEMMIKTERRASSIKRUVID

Kas kruvid võivad ehitamist lihtsustada? Kindlasti! Loe siit, kuidas terrassikruvist ESSDECK Max on lühikese ajaga saanud ehituspuuseppade konkurentsitu lemmik.

Vaata siia
Loading image...

Leia lähim ehituskauplus

Ehituspoest leiad kõik terrassiehituseks vajaliku – kruvid, kinnitusdetailid ja puitmaterjali. Siit leiad kõik ESSVE toodete edasimüüjad, kes pakuvad ka laia valikut ESSVE terrassitooteid.

Otsin ehituspoodi
Loading image...

Oled meie äriklient?

Meie äriklienditeenindustes Tallinnas ja Tartus töötavad asjatundlikud klienditeenindajad, kelle abiga leiab sobiva terrassikinnituslahenduse iga ehitusproff.

Külastan äriklienditeenindust
Loading image...