Neli terrassiehituse nippi terrassiproff Arturilt

Ehitusfirmas Sonn Grupp töötav Artur Klaus on terrasse ehitanud juba rohkem kui 10 aastat. Oma pika töökogemuse vältel nii Eestis kui ka Põhjamaades on Artur leiutanud erinevaid nippe, mis teevad puitterrasside ehitamise tema jaoks märksa kiiremaks ja lihtsamaks.

Kui soovid teada, kuidas ehitada terrassi nagu ehitusproff, siis vaata allolevast videost ning loe siit blogist, millised need terrassiprofi 4 väärtuslikku nõuannet on. Võib-olla on mõni neist just selline, mida sa ise järgmise terrassi ehituse juures järgi proovid. Tegusat terrassiehitust!

Loading image...

Nipp #1 - 90 kraadise nurga lõikamine

Esimene Arturi nipp demonsteerib, kuidas saab vaid nurgikut ning ketassaagi kasutades lõigata prussile 90 kraadise nurga. Prussi lõikamiseks tuleb nurgik asetada paralleelselt vastu prussi selliselt, et nurgiku 90 kraadine nurk on suunatud ketassae poole. Nii tekib ketassaega mööda prussi liikudes puhas ja sirge 90 kraadine lõige.

Loading image...

Terrassiproffide 8 nõuannet

Kuidas vältida peamisi terrassi ehitamisel tekkivaid ehitusvigu? Siit leiad terrassiproffide 8 nõuannet.

Õpi terrassiproffidelt
Loading image...

Nipp #2 - Kõvera prussi kinnitamine

Teise nipina näitab Artur, kuidas saab haamri ja lisakruvi abil kinnitada kõverat prussi. Esmalt tuleb keerata prussi sisse kinnitatav puidukruvi vaid poole peale. Siis tuleb prussi sisse panna veel üks lisakruvi, kuid see tuleb kinnitada prussi ülemisele küljele.

Miks tuleb prussi sisse esmalt kinnitada kaks kruvi ja mõlemad poole peale? Sest haamri sõrga kasutades saab ülemisel küljel olevat kruvi tõmmates tõsta prussi õigele tasapinnale selleks, et kinnitatavat puidukruvi oleks võimalik samal ajal karkassi sisse lõplikult kinni lasta.

Loading image...

Kuidas ehitada kauakestev karkass?

Loe lähemalt, kuidas ehitada vastupidav ja kvaliteetne karkass.

Karkassi ehitamise detailsed juhised
Loading image...

Nipp #3 - HDS rakise kasutamine

HDS rakist saab kasutada 95-150 mm terrassilaudadel. Rakise kasutamisel tuleb see esmalt korralikult ja tugevalt terrassilaua külge kinni fikseerida, et rakis ei nihkuks paigalt. Kui rakis on paigaldatud, aseta mõlemasse paigaldusavasse HDS kruvi. Kruvide kinnitamiseks kasuta akutrellil HDS otsakut. Ära unusta, et välimine kruvi kinnitatakse alati enne sisemist kruvi!

HDS süsteemi kuuluvad:

 

Loading image...

Peidetud kruvipeadega terrass

Viimaste aastatega on järjest populaarsemaks muutunud terrassid, kus kruvipäid ei ole näha. ESSVE HDS süsteem on terviklik terrassipaigalduslahendus, mida on lihtne kasutada ja selle lõpptulemuseks on kaunis ja eksklusiivne peidetud kruvipeadega terrass.

Loe lähemalt siit, kuidas HDS süsteem toimib
Loading image...

Nipp #4 - HDS kruvide kinnitamine

Viimase nipina näitab Artur HDS kruvide kinnitamist. HDS kruvid tuleb rakise sees alati täiesti lõpuni lasta, sest vaid nii jäävad kruvid terrassilaua sees õigele sügavusele. Rakise sees on ka stopper, seega ei pea muretsema, et kruvid liiga sügavale lähevad. 

Loading image...

KAS PALGATA EHITUSPROFF?

Profist ehitaja palkamisel on palju eeliseid. Siit leiad 5 asja, mida peaksid enne ehitusprofessionaali poole pöördumist läbi mõtlema.

Kas palgata ehitusproff?
Loading image...

Vaata lähemalt ka neid artikleid

Loading image...

Mitmetasandilise terrassi ehitus

Eesti ehitusettevõtte Sonn Grupp terrassiproffide töö tulemusena valmis Harjumaal, Valklas luksuslik mitmetasandiline terrass. Terrass on ehitatud kolmele erinevale tasapinnale ja selle pindalaks on 104 ruutmeetrit. Männipuidust terrassilaudade kinnitamisel kasutati ESSVE HDS peidetud kinnituslahendust.

Loe ja vaata projekti kohta lähemalt siit
Loading image...

Väldi neid 7 enim levinud terrassiehituse viga

Oleme koostanud nimekirja seitsmest kõige enam levinud terrassiehituse veast ning lahendustest, kuidas neid vigu on kõige lihtsam vältida.

Loe lähemalt
Loading image...

Leia lähim ehituskauplus

Ehituspoest leiad kõik terrassiehituseks vajaliku – kruvid, kinnitusdetailid ja puitmaterjali. Siit leiad kõik ESSVE toodete edasimüüjad, kes pakuvad ka laia valikut ESSVE terrassitooteid.

Otsin ehituspoodi
Loading image...

Oled meie äriklient?

Meie äriklienditeenindustes Tallinnas ja Tartus töötavad asjatundlikud klienditeenindajad, kelle abiga leiab sobiva terrassikinnituslahenduse iga ehitusproff.

Külastan äriklienditeenindust
Loading image...