Kõige keskkonnasõbralikum terrassi uuendamine on katkiste laudade vahetamine uute vastu

Puidust terrassi uuendamisel on kõige lihtsam viis kulunud või pehkinud terrassilaudade väljavahetamine selliselt, et säilib karkass. Katkiste terrassilaudade vahetamine ei ole keeruline - sel lehel vaatame üle, kuidas karkassipuidu seisukorda kontrollida, ja anname samm-sammulised juhised, kuidas seda kõige efektiivsemalt teha.

Puidust terrassi uuendamine algab terrassilaudade lahti kruvimisest

Tihti on uuendades terrassi probleemiks kruvid, mis on kinni jäänud. Proovi kõigepealt kruvi allapoole keerata ja seejärel välja kruvida. Mingil juhul ei tohi kasutada löökkruvikeerajat, sest see lõhub kruvipea ära. Alternatiivina võib lauad prusside vahelt läbi saagida ning seejärel sõrgkangiga lahti murda.

Ära unusta!
Immutatud terrassilaudadega, mis on lammutamise käigus eemaldatud, ei tohi teha tuld ei kaminas ega ka krundil. Puit tuleb viia utiliseerimiseks jäätmejaama.

Loading image...

Karkassi kontrollimine

Pärast terrassilaudade eemaldamist on aeg karkassi kontrollida. Puidu pehkinud välimuse korral tuleb välja uurida kahjustuse ulatus. Nuga tuleb puitu torgata ja suruda seni kuni vastu tuleb kõva ja terve puit. Juhul kui mädanik läheb puittarindi keskmeni välja, tuleb ka karkassipuit ära vahetada.

Milline on seisukord karkassi all? 
Juhul kui puit on terve, jätka kontrollimist ja veendu, et talad ei paikne ilma isolatsioonipapi või õhuvaheta otse betoonpostide, betoonplaadi või maapinna peal. Vajaduse korral leia sobivad meetmed olukorra parandamiseks.

Hea nõu!
Kasuta võimalust ja korista ära praht ning veendu, et karkassialusel pinnal on tagatud piisav ventilatsioon.

Loading image...

Kas konstruktsioon on vajunud?

Kontrolli laseriga ja püüa vajunud kohti õgvendada uute prusside paigaldamisega. Kasuta võimalust ja vajadusel stabiliseeri ka konstruktsiooni täiendavalt lühikeste ristuvate prusside (nn põiksidemete) paigutamisega põhiprusside vahele.

 

Loading image...

Vali välja sobiv puitmaterjal

Pea meeles, et materjali odaval hinnal on omad põhjused. Kõveruste, mõõduhälvete ja rohkete oksakohtadega materjal läheb lõpuks kalliks maksma ning tõenäoliselt ei soovi keegi meist varsti jälle uut terrassilaudade vahetust ette võtta. Paljude arvates on rohkete oksakohtadega lauad pigem esteetilise välimuse teema. Fakt on aga see, et sellistes laudades tekib rohkem pinde ning palju nõrke ühenduskohti, eriti juhul kui oksakoht jääb lauaotsale.

Kokkuvõtteks: valida tuleks võimalikult väheste oksakohtadega, võimalikult sirged ja ühtlased lauad.

 

Loading image...

Terrassilaudade õige paigaldamine

Terrassilauad tuleb eeskätt paigaldada nii, et ilusam külg jääb üles. Võimaluse korral võiks ülespoole jääda südamikukülg, et puidu aastarõngad moodustaksid „naeratava suu“. Sel juhul muutuvad terrassilaudade pealmised küljed aja jooksul veidi kumeraks, mis lihtsustab vee ärajooksmist.

Loading image...

Laudade vahele vahe jätmine

Tavaline viga terrassi ehitamisel on laudadele vale vahekauguse jätmine. Väike apsakas, millel on halvad tagajärjed, kui puit hakkab ilmastiku muutumise mõjul paisuma ja kahanema. Soovitame järgida puiduorganisatsiooni Svenskt Trä poolt koostatud juhiseid, mille kohaselt tuleb terrassilauad sõltumata nende liigist paigaldada õige servast servani vahekaugusega.

 

Kuidas paigaldada terrassilaudu õigete vahekaugustega?

 

 

Loading image...

Loe lisaks ka neid artikleid

Loading image...

Kuidas kinnitada terrassilaudu?

Jätkusuutliku terrassi ehitamisel on oluline, et terrassilauad oleksid õigesti paigaldatud. Meie juhendi viimases etapis käime läbi kõik olulise, mida pead silmas pidama terrassilaudade paigaldamisel.

Vaata juhist
Loading image...

Terrassilaudu ei pea alati asendama, tihti piisab ka hooldusest!

Terrassi uuendamiseks ei pea alati terrassilaudu välja vahetamine, tihtilugu piisab ka terrassi pesemisest, lihvimisest ja õlitamisest. Kui sa pole kindel, kas terrassilauad vajavad väljavahetamist, siis tee proovilihv esmalt väiksemal pinnal. Kui puit tundub terve, võib hooldus imet teha ja sinu terrass näeb taas välja nagu uus!

Kuidas terrassi hooldada?
Loading image...

Leia lähim ehituskauplus

Ehituspoest leiad kõik terrassiehituseks vajaliku – kruvid, kinnitusdetailid ja puitmaterjali. Siit leiad kõik ESSVE toodete edasimüüjad, kes pakuvad ka laia valikut ESSVE terrassitooteid.

Otsin ehituspoodi
Loading image...