Ehitusprofist terrassi ehitaja palkamisel on palju eeliseid

Terrassiehituse sujumiseks tasub enne kui palkad ehitajad ja nõustud ehituspakkumisega sellega siiski lähemalt tutvuda. Oleme siia reastanud kõik need teemad, mida oleks hea juba enne ehitajaga ühenduse võtmist ise teada.

Kas sul on selge visioon olemas enne, kui palkad terrassi ehitajad projekti teostama?

Enne ehitaja palkamist on mõistlik paika panna selge visioon sellest, kuidas sinu tulevane terrass peab välja nägema. Kas soovid terrassile ka katust, piiret, vaheseina või elektrikontakte?

Mida rohkem sa tead, seda soodsam ja sujuvam saab olema terrassi ehitamine. Pole ju üllatus, et lisatööd kipuvad rohkem maksma. Koostöö ehitusprofiga laabub alati lihtsamalt, kui sa tellijana mõistad näiteks seda, et 250-ruutmeetrine terrass seab täiesti teistsugused ehitustehnilised nõudmised kui 50-ruudune terrass, seda eelkõige just jooniste/plaanide ja vundamendi konstruktsiooni osas. Seega pane plaan juba enne paika ja alles siis võta ühendust ehitajaga!

Hea nõu!
Kui soovid rajada mitte ainult terrassi, vaid vajad abi kõiges, mis puudutab maastikuehitust, siis võibolla on hea mõte palgata selleks tööks mitte lihtsalt ehitusproff, vaid hoopis maastikuehitaja?

Loe lähemalt meie blogist, millise aialahenduse rajasid maailmatasemel maastikuehitajad Tallinnas toimunud maastikuehitajate maailmameistrivõistlustel WorldSkills 2022.

Loading image...

Puitmaterjal - millist valida?

Ehitaja pakub tavaliselt välja erinevaid puitmaterjalide lahendusi ning oleks hea, kui sa teaksid juba eelnevalt vastuseid järgmistele küsimustele.

  • Millise välimusega terrassi soovid?
  • Kui palju raha plaanid puidu eest välja käia?
  • Kui palju aega tahad terrassi hooldusele kulutada?
  • Kas sulle on oluline ka keskkonnasõbralik lähenemine?
  • Kas soovid terrassil käia paljajalu nii, et jalad jäävad kindlasti pinnuvabaks?

Hea nõu!
Paljude puiduliikide iseloom muutub ajaga. See tähendab, et värvus, mis puidul on ostmise ajal, ei pruugi tingimata aja jooksul püsida. Täpsusta kindlasti puitmaterjali müüjalt üle, kas ja kuidas konkreetne puitmaterjal vananeb.

Loading image...

Vali õige kruvi - tähtis otsus!

Õiget liiki kruvid on vastupidava terrassi ehitamisel otsustava tähtsusega. Põhjamaises kliimas, kus niiskuse tase ja temperatuur suurel määral kõiguvad, võib puit liikuda ja seetõttu kruvisid väsitada.

Selleks, et otsustada kas ehitaja ettepanek terrassikinnituste osas on mõistlik, tee endale juba eelnevalt selgeks erinevate kruvimaterjalide ja korrosiooniklasside erinevused.

Ära unusta!
Aruta ehitajaga, kuidas plaanid terrassi hooldada. Kruvide valikut mõjutavad mitmed tegurid, sealhulgas terrassi puhastusviis ja sulatussoola kasutamine talvisel ajal.

Loading image...

Materjal – tellida ehitajalt või osta ise?

Mõte raha säästmise ootuses ise ehituskauplusesse sõita võib tunduda ahvatlev. Terrassilaudise ja -konstruktsiooni jaoks kulub aga palju puitu. Märg puit on raske kui tina ning tavalise järelkäru lubatud koormus on üsna piiratud.

Pea meeles!
Paljud ehitajad ei anna garantiid kliendi ostetud materjalidele ega kinnitusvahenditele. Juhul kui klient on teinud valearvestuse ja ostnud liiga vähe materjali, siis ehitaja töö seiskub. Kui materjali on aga liiga palju või on see üldse vale valik, siis reeglina seda kauplusesse tagastada enam ei saa.

Loading image...

Peidetud või nähtavad terrassikruvid?

Traditsiooniline nähtav terrassikruvide kinnitamine on jätkuvalt kõige klassikalisem meetod, aga viimastel aastatel on populaarsust kogunud ka peidetud kinnitamine, mille puhul on kruvid terrassil põhimõtteliselt nähtamatud.

Loe lisaks
Loading image...

Eelarve – kulud kontrolli alla!

Kas ehitaja pakkumus on mõistlik? Selleks soovitame kindlasti võtta pakkumised erinevatelt ehitajatelt – nii on kindlam ja selgem otsustada, milline pakkumine neist on sinu jaoks see kõige usaldusväärsem.

Ära unusta, et head asjad ei ole alati kõige odavamad. Nii on ka terrassiehitusega – kui soovid kvaliteetset ja kauakestvat terrassi, peab ka sellesse mõistlikult investeerima.

Loading image...

Nõuanded terrassi ehitamiseks basseini äärde

Kui plaanid ehitada basseini või kümblustünniga terrassi, tuleb arvestada, et see mõjutab nii terrassi konstruktsiooni kui ka puitmaterjali ja kruvide valikut. Enne ehituse alustamist kontrolli, et sul on kõigist olulistest aspektidest ülevaade.

Vaata näpunäiteid siit
Loading image...

Loe lisaks ka neid artikleid

Loading image...

2022. aasta kuumemad terrassitrendid

Siit leiad neli populaarseimat terrassitrendi, millega on hea end kurssi viia enne kui hakkad terrassiehitust detailselt planeerima. Ehk leiad siit just selliseid ideid, millele varem pole tulnud, aga mis on just täpselt need, mida soovid oma uuel terrassil teostada.

Vaata siia
Loading image...

Ära unusta ehitusluba

Terrassi rajamine ehitusloata ja/või ehitusteatiseta võib minna kulukaks, seega veendu, et sul oleks täielik ülevaade konkreetse terrassiprojekti ehitusloa ja/või ehitusteatise vajalikkusest.

Vaatan ehitusloa artiklit
Loading image...

Leia lähim ehituskauplus

Ehituspoest leiad kõik terrassiehituseks vajaliku – kruvid, kinnitusdetailid ja puitmaterjali. Siit leiad kõik ESSVE toodete edasimüüjad, kes pakuvad ka laia valikut ESSVE terrassitooteid.

Otsin ehituspoodi
Loading image...