Loading image...

Põhjalik terrassi hooldamine: samm-sammuline juhis

Iga-aastane terrassi hooldamine tagab terrassi vastupidavuse paljudeks aastateks

Enne terrassilaudade paigaldamist

Terrassi plaanitav hooldamise viis mõjutab kruvide valikut. Kui plaanid terrassi puhastada keemiliste puhastusvahendite, leelise või tugevatoimelise seebiga, peavad terrassikruvid olema roostevabast materjalist. Sama nõue kehtib ka juhul, kui plaanid terrassil talvel sulatussoola kasutada. Roostevabad kruvid kannatavad välja puhastusvahendite ja sulatussoola toimel tekkiva korrosiooniohu, st need ei hakka roostetama. Tavalised süsinikterasest kruvid seevastu lähevad rooste.

Loading image...

Roostevabade kruvide eelised

Roostevabadel kruvidel on hulk eeliseid. Kui soovid roostevabade kruvide eelistest rohkem teada saada või süüvida põhjustesse, miks need on hea valik kõigis konstruktsioonides, soovitame lugeda ka seda artiklit.

Loe eelistest lähemalt
Loading image...

Puidust terrassi pesemine on terrassihoolduse esimene samm

Kui lumi on terrassilt sulanud ning kevadpäike juba soojendab, on õige aeg terrassi hooldus ette võtta. Puidust terrassi pesemine on alati esimeseks sammuks enne järgmisi hooldusetappe.  Puhastamiseks saad valida alltoodud meetodite vahel:

  • Seebi ja veega pesemine
  • Käsitsi pesemine harja ja leelist sisaldava veega
  • Spetsiaalsete terrassipuhastusvahendite kasutamine, sel juhul tuleb kindlasti järgida ka toote kasutusjuhiseid

Survepesuriga pesemisel tuleb olla ettevaatlik, sest see võib puidu pinda karestada ja pragusid tekitada. Kasutama peaks madalat survet ja pöörlevat harja.

Loading image...

Puidust terrassi lihvimine teosta alati enne õlitamist

Kui laudadele on tekkinud pinnud, siis on terrassi lihvimine enne õlitamist ainuõige tegevus. Lihvimisseade on praktiline valik suuremate pindade korral. Kui plaanis terrassi hooldus väiksemal pinnal, siis sobib suurepäraselt ka käsitsi lihvimine. Veendu, et enne õlitamist on kogu lihvimistolm eemaldatud. Samuti on oluline enne lihvimist keerata sisse kõik väljaulatuvad kruvid.

Hea nõu! 
Lihvimise ajal tuleb kanda kaitsemaski, kuna surveimmutatud laudade lihvimistolmu ei tohi sisse hingata.

Loading image...

Puidust terrassi õlitamine võta ette alles siis, kui terrass on peale pesemist korralikult kuivanud

Rootsi puidusektori esindusorganisatsiooni Svenskt Trä (Rootsi Puit) juhiste kohaselt võib puidu niiskuse määr õlitamise ajal olla maksimaalselt 16%. Niiskuse mõõtmiseks kasutatakse niiskusmõõtjat, mille saab osta ehituspoest. Õlitatava puidu hooldusvälp sõltub mitmest tegurist: milline on terrassi kasutussagedus, ilmatingimuste vaheldumine, asukoha laiuskraad ja millist puidu välimust soovitakse saavutada.

Kui plaanis terrassi õlitamine, siis mõtle kindlasti ka nendele punktidele:

  • Laudade otsapinnad tuleb alati kaitsta immutava kruntõliga
  • Kogu terrass tuleb õlitada ühekorraga, et vältida inetuid üleminekukohti ja ülekattepindu
  • Terrassi õlitamist õietolmurohkel ajal tuleb vältida, sest õietolm võib puidu tooni mõjutada
  • Vältida tuleb õlitamist tugeva päikesevalguse korral. Sel juhul tekib oht, et õli kuivab enne, kui jõuab puidu sisse tungida
  • Õlitada ei tohi hilja õhtul. Õlitatud pinnale langev kaste võib õli toime rikkuda

Teatud puiduliike ei tohi õlitada, seepärast uuri puidu hooldusvajaduse kohta täpsemalt puitmaterjali müüjalt.

Loading image...

Soovitame lugeda ka neid artikleid

Loading image...

2022. aasta kuumemad terrassitrendid

Siit leiad neli populaarseimat terrassitrendi, millega on hea end kurssi viia enne kui hakkad terrassiehitust detailselt planeerima. Ehk leiad siit just selliseid ideid, millele varem pole tulnud, aga mis on just täpselt need, mida soovid oma uuel terrassil teostada.

Vaata siia
Loading image...

Kas terrassilauad on kulunud?

Kui terrassilauad on tõepoolest vanad ja kulunud ning puit võib-olla isegi pehkima hakanud, saab terrassi värskendada terrassilaudu välja vahetades, aga karkassi säilitades.

Loe täpsemalt siit
Loading image...

Leia lähim ehituskauplus

Ehituspoest leiad kõik terrassiehituseks vajaliku – kruvid, kinnitusdetailid ja puitmaterjali. Siit leiad kõik ESSVE toodete edasimüüjad, kes pakuvad ka laia valikut ESSVE terrassitooteid.

Otsin ehituspoodi
Loading image...