Missugune terrass ehitada kümblustünni või basseini alla või kõrvale?

Bassein või kümblustünn terrassile on tõeliselt mõnus lahendus, aga enne kui ehitamisega alustad, mõtle hoolikalt läbi need kuus alltoodud aspekti.

1. Kas terrassi bassein või kümblustünn peab asetsema terrassi sees?

Kui sooviks on ehitada kümblustünn või bassein terrassile, siis on kõige praktilisem lahendus see terrassi sisse uputada. Kõige lihtsamaks meetodiks on tünni paigutamine killustikust aluspinnale ja terrassi ehitamine selle ümber. Kümblustünni saab asetada ka otse terrassilaudise peale, aga tuleb meeles pidada, et vett täis tünn koos tünnis istuvate inimestega kaalub mitusada kilo. Kindlustamaks, et nii aluskonstruktsioon kui ka laudis peavad otse laudisele paigutatud kümblustünni põhjustatud koormusele vastu, peab koormuse arvutused tegema vastavate teadmistega ehituskonstruktor.

 

 

Loading image...

2. Kas valituks osutub bassein või kümblustünn terrassile, kasuta alati roostevabasid terrassikruvisid

Et bassein või kümblustünn terrassil oleks ohutu ning vastupidav, kasuta kindlasti ja ainult roostevabasid A4 materjalist kruvisid. Terrassikruvisid, mis ei ole roostevabast materjalist, ohustab roostetamine. Halvimal juhul põhjustab see kruvi murdumise ning terrassi lagunemise.

Kehtib lihtne reegel: Bassein /kümblustünn puitterrassi juures = roostevabad A4 terrassikruvid

Loading image...

Ehitusproffide lemmik

Kui soovid paigaldada terrassi traditsioonilisel meetodil, vali ESSDECK Max roostevabad A4 kruvid. Kruvidel on äärmiselt tugev kinnitusjõud ja väike kruvipea, mis tagab ilusa ja korrektse lõpptulemuse.

Vaata toodet
Loading image...

Miks valida roostevaba terrassikruvi?

Roostevabade terrassikruvide kasutamisel on mitmeid eeliseid. Teatud terrassiehitusprojektide puhul on need lausa kohustuslikud. Vaata kindlasti lisainfot, millal ja miks tuleks kasutada roostevabu terrassikruvisid.

Loe lisaks
Loading image...

3. Ära ehita kinnist konstruktsiooni

Varem või hiljem lähevad kõik basseinid või kümblustünnid katki või vajavad hooldust. Seetõttu ehita kindlasti terrassi sisse hooldusluugid, mis on piisavalt suured, et vajadusel oleks võimalik lihtsasti pääseda ka aluskonstruktsiooni juurde.

Loading image...

Otsid inspiratsiooni?

ESSVE Pinterest kontolt leiad sadu erinevaid terrassiehituse ideid sh kuidas basseini või kümblustünni terrassiga integreerida.

ESSVE Pinterest
Loading image...

4. Planeeri ligipääs

Mõtle läbi, kui suures ulatuses soovid tünni /basseini terrassi sisse uputama. Kui uputada kogu tünni / basseini, muutub sisseronimine üsna raskeks. Kui tünn jääb 40–60 cm ulatuses terrassi peale, pole sisseronimine keeruline ülesanne.

Loading image...

5. Väldi pindusid

Basseiniterrassil liigutakse palju paljajalu. Terrassilaudade peidetud paigalduslahenduse abil, mis tähendab, et terrassikruvid kinnitatakse diagonaalselt terrassilaua küljele, saab vältida jalgu vigastavaid pinde ja puidukilde, mis traditsioonilisel viisil paigaldatud terrassilaudade kruviavade ümber sageli tekivad.

Süsteemiga Hidden Decking System (HDS) saab terrassilauad paigaldada peidetud meetodil, täiesti ilma nähtavate kruvideta. Selline terrass on tõeliselt luksusliku välimusega ja paljajalu käimiseks ohutu. Lisaks on süsteemi lihtne kasutada ning paralleelselt kahte rakist kasutades saab terrass ka väga kiiresti valmis.

Loading image...

Mitte ühtegi nähtavat kruvipead

Süsteemi Hidden Decking System (HDS) abil saab lihtsalt ehitada nähtavate kruvidepeadeta terrassi. Süsteem koosneb paigaldusrakisest, kruvidest ja spetsiaalsest otsakust.

Vaata HDS kruvi
Loading image...

6. Mõtle läbi puitmaterjali valik

Basseiniterrassi saab ehitada väga erinevatest materjalidest: linaõliga töödeldud männipuit, termotöödeldud saar, männi lülipuit, puitkomposiit… Seega tuleb materjalidega lähemalt tutvuda ning teha valik oma maitse, keskkonnatingimuste, rahakoti ja terrassi tulevase hooldusvajaduse põhjal. Tavaliselt langeb otsus surveimmutatud männipuidu kasuks, mis kannatab küllaltki hästi niiskust, aga nõuab pikaajalise vastupidavuse kindlustamiseks iga-aastast pesemist ja õlitamist.

Loading image...

Kas ehitusluba on vajalik?

Pea meeles, et bassein nõuab teatud juhtudel ehitusluba, maakasutusluba või ehitusteatist. Kindluse mõttes loe ehitusloa tingimuste kohta lähemalt siit.

Loe ehitusloa vajalikkuse kohta
Loading image...

Soovitame lugeda ka neid artikleid

Loading image...

Tee kliimasõbralik valik!

Jätkusuutlik terrass kestab kaua ja hoolib ka keskkonnast. Vaata lähemalt siit, milliseid valikuid saad teha kliimasõbraliku terrassi ehitamiseks.

Loe lähemalt
Loading image...

Väldi neid 7 enim levinud terrassiehituse viga

Oleme koostanud nimekirja seitsmest kõige enam levinud terrassiehituse veast ning lahendustest, kuidas neid vigu on kõige lihtsam vältida.

Loe lähemalt
Loading image...

Leia lähim ehituskauplus

Ehituspoest leiad kõik terrassiehituseks vajaliku – kruvid, kinnitusdetailid ja puitmaterjali. Siit leiad kõik ESSVE toodete edasimüüjad, kes pakuvad ka laia valikut ESSVE terrassitooteid.

Otsin ehituspoodi
Loading image...