Kõige olulisem on valida terrassi ehitamiseks õiged roostevabad kruvid!

Kruvi ei ole lihtsalt kruvi. Teatud kruvisid tuleb kasutada ainult sisetingimustes ja teisi soovitame paigaldusteks välistingimustes. Kruvide kasutuskohta mõjutab peamiselt nende valmistamiseks kasutatud terase tüüp ja  korrosiooniklass.

Välistingimustes terrassi ehitamiseks soovitame enamikul juhtudel kasutada roostevabu A2 või A4 materjalist kruvisid, sest need peavad roostele kõige paremini vastu. Kõik kruviliigid erinevad siiski üksteisest ning valik tuleb teha sõltuvalt ehituskoha keskkonnast, terrassi suurusest ning terrassilaudade materjalist.

Loading image...

Millal tuleb kasutada roostevabu A2 kruvisid?

Roostevabade happekindlate A4 materjalist terrassikruvidega ei saa terrassi ehitades mööda panna. Paljudel juhtudel piisab aga, kui kasutada mõnevõrra madalama kvaliteediga roostevabu A2 kruvisid, mille korrosiooniklass on C4.

Siit leiad nimekirja neist keskkondadest, kus terrassi ehitamiseks soovitame kasutada roostevabu A2 kruvisid:

Kui ehitad terrassi järve / riimvee äärde

Need veekogud ei sisalda sama suures koguses soola kui soolase veega veekogud, seega piisab ehitamisel A2 materjalist kruvidest.

Kui ehitad terrassi otse maapinnale

Kui ehitad terrassi, kus kandekonstruktsioon asub otse maapinnal, võib niiskus tungida kergemini ka terrassi konstruktsiooni ja jõuda nii ka kruvideni.  

Kui ehitad suure ja/või kõrge terrassi

Suurtes ja kõrgetes terrassides tekivad liikumised, mis mõjutavad kruvisid. Roostevabad A2 kruvid on piisavalt paindlikud ning seega hea valik suurte ja kõrgete terrasside ehitamisel.

Loading image...

Millal tuleb kasutada happekindlaid A4 kruvisid?

Happekindlad A4 kruvid on puitterrassi ehitamiseks alati hea valik. Neid saab kasutada sõltumata ilmastikust ja terrassi suurusest ning nad annavad parima garantii, et terrass peab vastu pikki aastaid.

Happekindlaid A4 kruvisid tuleb kindlasti terrassiehituseks kasutada järgmistel juhtudel:

Kui ehitad terrassi rannikualale (soolvesi)

Niiskes keskkonnas paiknevad puitterrassid paisuvad rohkem, mis omakorda suurendab puidu liikumist ja nõuab seetõttu ka painduvamat kruvi. Soolasisaldus vees suurendab ka korrosiooniohtu, mistõttu on sel juhul kindlasti vaja tagada kõrgeim võimalik roostekaitse.

Kui ehitad terrassi basseini või kümblustünni äärde

Nii nagu rannikule terrassi ehitamist, mõjutab basseini ääres olev niiske keskkond ka puitu ja kruvi. Basseinivesi võib põhjustada ka punast roostet ja oksüdatsiooni, mis halvimal juhul võib viia kruvi purunemiseni. 

Kui ehitad terrassi eksootilise / eksklusiivse puitmaterjaliga

Puiduliikidel, nagu tiikpuu, cumaru ja organo puit, on tavalise surveimmutatud puiduga võrreldes suurem väändejõud ja paisumine. Kuna puit liigub rohkem, siis on vaja kasutada painduvamat kruvi. Õige kruvi valimiseks küsi alati puitmaterjali müüja soovitust.

Loading image...

Nõuanded terrassi ehitamiseks basseini äärde

Kui plaanid ehitada basseini või kümblustünniga terrassi, tuleb arvestada, et see mõjutab nii terrassi konstruktsiooni kui ka puitmaterjali ja kruvide valikut. Enne ehituse alustamist kontrolli, et sul on kõigist olulistest aspektidest ülevaade.

Vaata näpunäiteid siit
Loading image...

Mis vahe on roostevabast terasest A2 ja A4 kruvil?

A4 – parim roostekaitse ja paindlikkus

ESSVE A4 roostevabast terasest kruvid on happekindlad, mis tähendab, et  kruvil on traditsioonilise roostevaba terasega võrreldes suurem sulamisisaldus. Mis omakorda tähendab, et A4 kruvidel on absoluutselt parim roostekaitse, korrosiooniklass C5 ning hea ja painduv teras. Happekindlat A4 kruvi saab seetõttu kasutada igal pool, olenemata keskkonnast, terrassi suurusest ja puidumaterjalist.

A2 - hea roostekaitse ja paindlikkus

ESSVE roostevabast terasest A2 kruvil ei ole nii kõrge sulamisisaldus kui A4 kruvil, mistõttu on sellel ka madalam roostekaitse ja kruvi on pisut vähem painduv, kuid siiski painduv. A2 kruvil on korrosiooniklass C4, mis tähendab, et me ei soovita seda kasutada nõudlikemates keskkondades ega ka teatud puiduliikides.

Mis on korrosiooniklass?

Korrosiooniklass tähendab roostekaitse taset. Korrosioonivastane skaala ulatub C1-C5-ni, kus C1 märgistab kõige nõrgemat ja C5 kõige kõrgemat korrosioonivastast toimet.

Loading image...

ESSDECK Max roostevaba A2

Kui ehitad terrassi järve või riimvee lähedusse, osta roostevabad A2 materjalist C4 korrosiooniklassiga kruvid. Kruvid on paindlikud ja taluvad hästi liikumisi ning sobivad tänu sellele ka suurte puitterrasside ehitamiseks.

Vaata toodet
Loading image...

ESSDECK Max roostevaba A4

Kui ehitad terrassi agressiivsesse keskkonda, näiteks basseinide ja paadisildade juurde või rannikule soolase veega veekogu lähedusse, osta roostevabad A4 materjalist C5 korrosiooniklassiga kruvid.

VAATA TOODET
Loading image...

Hooldus ja puhastamine mõjutavad kruvivalikut

Sulatussoola kasutamine terrassil

Terrassidel kasutatakse talvehooajal sageli sulatussoola. Oluline on olla teadlik, et sulatussool sisaldab söövitavaid aineid, mis tungivad puidu sisse ja mõjutavad kruvisid. Kruvide roostetamist sulatussoola tõttu saab vältida roostevabasid A2 või A4 kruvisid kasutades.

Terrassi puhastamine

Puhastusvahendites sisalduvad kemikaalid võivad terrassikruvisid lagundada. Roostevabu ja happekindlaid kruvisid ei mõjuta puhastuskemikaalid siiski samal määral kui madalama kvaliteediga kruvisid. Seetõttu on nii A2 kruvid (korrosiooniklass C4) kui ka happekindlad A4 kruvid (korrosiooniklass C5) hea valik, kui plaanid terrassi aeg-ajalt ka puhastusvahenditega puhastada.

Loading image...

Hoolda oma terrassi

Samm-sammuline juhend terrassi hooldamiseks. Ettevalmistused, nõuanded pesemiseks ja muud soovitused parima tulemuse tagamiseks ning terrassile pikaajalise vastupidavuse andmiseks.

Tutvu soovitustega
Loading image...

Loe lähemalt ka neid artikleid

Loading image...

EHITUSPROFFIDE LEMMIKTERRASSIKRUVID

Kas kruvid võivad ehitamist lihtsustada? Kindlasti! Loe siit, kuidas terrassikruvist ESSDECK Max on lühikese ajaga saanud ehituspuuseppade konkurentsitu lemmik.

Vaata siia
Loading image...

Leia lähim ehituskauplus

Ehituspoest leiad kõik terrassiehituseks vajaliku – kruvid, kinnitusdetailid ja puitmaterjali. Siit leiad kõik ESSVE toodete edasimüüjad, kes pakuvad ka laia valikut ESSVE terrassitooteid.

Otsin ehituspoodi
Loading image...