Terrassi ehitamine roostevabade kruvidega – millal ja miks?

Roostevabadel kruvidel on palju eeliseid. Neil on väga hea roostekindlus ja kruvide valmistamiseks kasutatud paindlik terasmaterjal talub konstruktsioonides esinevaid liikumisi. 

Roostevabast materjalist kruvisid on kahte liiki: A2 ja A4. Roostevabad A4 kruvid on suurima roostekindlusega ja valmistatud kõige paindlikumast terasest. Allpool jagame näpunäiteid, millal tuleks ja millal on kohustuslik konkreetsest materjalist kruvisid kasutada.

Roostevabad A4 terrassikruvid 

  • Parim roostekaitse
  • Kõige paindlikum teras
  • Korrosiooniklass C5

Roostevabad A2 terrassikruvid

  • Hea roostekaitse
  • Hea paindlikkusega teras
  • Korrosiooniklass C4
Loading image...

Millal on kohustuslik kasutada roostevabu A4 kruvisid?

Roostevabade happekindlate A4 materjalist terrassikruvidega ei ole võimalik terrassi ehitades mööda panna. Kuid mõnedel juhtudel on A4 kruvid ainus võimalik valik.

Siit leiad nimekirja neist keskkondadest, kus terrassi ehitamisel tuleb kindlasti kasutada roostevabu A4 kruvisid:

Terrassi ehitamine mererannikule (soolvesi)

Niiskes keskkonnas paiknevad puitterrassid paisuvad rohkem, mis omakorda suurendab puidus tekkivaid liikumisi ning nõuab painduvate kruvide kasutamist. Lisaks tõuseb vee soolasisalduse tõttu korrosiooni oht ning tuleb tagada parim roostekindlus. Seega on A4 kruvide kasutamine vältimatu.

Terrassi ehitamine basseini või kümblustünni äärde

Sarnaselt mererannikule mõjutab basseiniümbruste niiske keskkond nii terrassis kasutatud puitmaterjali kui ka kruvisid. Basseinivesi võib põhjustada ka roostetamist ja oksüdeerumist, mille tagajärjeks on halvimal juhul kruvi murdumine. Ehitustööks tuleb niisiis kasutada A4 kruvisid, mis on painduvad ja parima roostekindlusega.  

Terrassi ehitamine eksootiliste/eriliste puitmaterjalidega

Tiikpuud, cumarut, organo woodi jms puiduliike iseloomustab tavalise surveimmutatud puiduga võrreldes suurem väändejõud ja paisumine. Kuna puit liigub rohkem, tuleb kasutada painduvaid A4 terrassikruvisid. Selgita alati välja puitmaterjali müüja soovitused.

Loading image...

Nõuanded terrassi ehitamiseks basseini äärde

Kui plaanid ehitada basseini või kümblustünniga terrassi, tuleb arvestada, et see mõjutab nii terrassi konstruktsiooni kui ka puitmaterjali ja kruvide valikut. Enne ehituse alustamist kontrolli, et sul on kõigist olulistest aspektidest ülevaade.

Vaata näpunäiteid siit
Loading image...

Millal tuleks terrass ehitada A2 kruvidega?

Paljudel juhtudel on siiski piisav, kui valida roostevabade A4 kruvide asemel mõnevõrra madalama klassiga roostevabad A2 kruvid, mis on hinna poolest soodsamad kui A4 kruvid.

Just nende keskkondades soovitame kasutada roostevabasid A4 kruvisid:

Terrassi ehitamine järve äärde / riimvee lähedusse

Magevee ja riimvee läheduses paiknevaid terrasse ei mõjuta nii suur soola kontsentratsioon kui mererannikul paiknevaid terrasse. Samas nõuab selline keskkond siiski roostevabu kruvisid, mis peavad niisketes ja palju liikumist põhjustavates oludes hästi vastu. Niisiis sobivad kasutamiseks roostevabad A2 kruvid.

Terrassi ehitamine otse maapinnale

Kui terrassi kandekonstruktsioon paikneb otse maapinnal, võib niiskus ülespoole tungida ja tekitada korrosiooni ohu. Sellises olukorras on miinimumiks roostevabade A2 materjalist kruvide kasutamine. 

Suure või kõrge terrassi ehitamine

Suures ja/või kõrges terrassis tekib suurem liikumine kui väikeses ja madalas terrassis. Seega on vaja terrassikruvisid, mis peavad liikumisele vastu. A2 kruvide kasutamine on selliste tööde puhul hea valik.

Loading image...

Vali terrassi kinnituseks ehitajate lemmikkruvi

Terrassikruvist ESSDECK Max on lühikese ajaga saanud ehitajate lemmikkruvi. ESSDECK Max on valmistatud tugevast terasest, sel on märkamatuks jääv väike pea ja aukartustäratav kinnitusjõud. Kruvi on saadaval nii roostevabas A2 kui ka roostevabas A4 versioonis. 

Loading image...

ESSDECK Max roostevaba A2

Kui ehitad terrassi järve või riimvee lähedusse, osta roostevabad A2 materjalist C4 korrosiooniklassiga kruvid. Kruvid on paindlikud ja taluvad hästi liikumisi ning sobivad tänu sellele ka suurte puitterrasside ehitamiseks.

Vaata toodet
Loading image...

ESSDECK Max roostevaba A4

Kui ehitad terrassi agressiivsesse keskkonda, näiteks basseinide ja paadisildade juurde või rannikule soolase veega veekogu lähedusse, osta roostevabad A4 materjalist C5 korrosiooniklassiga kruvid.

VAATA TOODET
Loading image...

Hooldus ja puhastamine mõjutavad terrassikruvide valikut

Korrapärane ja põhjalik terrassi hooldamine kindlustab kauakestva terrassi, kuid kruvisid valides pead juba eelnevalt läbi mõtlema meetodid, kuidas plaanid terrassi tulevikus puhastada.

Puidust terrassi hooldus ja sulatussoola kasutamine?

Terrassidel kasutatakse talvehooajal sageli sulatussoola. Sulatussoolaga kaetud terrassi hooldamine nõuab rohkem tööd ja vaeva, ning sel juhul tuleb terrassi ehitamisel kindlasti kasutada ka roostevabasid kruvisid. 

Oluline on olla teadlik, et sulatussool sisaldab söövitavaid aineid, mis tungivad puidu sisse ja mõjutavad kruvisid. Kruvide roostetamist sulatussoola tõttu saab vältida roostevabasid A2 või A4 kruvisid kasutades.

Puidust terrassi puhastamine erinevate puhastusainetega

Ebasobivate puhastusvahenditega terrassi puhastamine võib kahjustada nii terrassi kui lagundada terrassikruvisid. Roostevabu ja happekindlaid kruvisid ei mõjuta puhastuskemikaalid siiski samal määral kui madalama kvaliteediga kruvisid. Seetõttu on nii A2 kruvid (korrosiooniklass C4) kui ka happekindlad A4 kruvid (korrosiooniklass C5) hea valik, kui plaanid terrassi aeg-ajalt ka puhastusvahenditega puhastada.

Loading image...

Hoolda oma terrassi

Samm-sammuline juhend terrassi hooldamiseks. Ettevalmistused, nõuanded pesemiseks ja muud soovitused parima tulemuse tagamiseks ning terrassile pikaajalise vastupidavuse andmiseks.

Tutvu soovitustega
Loading image...

Loe lähemalt ka neid artikleid

Loading image...

EHITUSPROFFIDE LEMMIKTERRASSIKRUVID

Kas kruvid võivad ehitamist lihtsustada? Kindlasti! Loe siit, kuidas terrassikruvist ESSDECK Max on lühikese ajaga saanud ehituspuuseppade konkurentsitu lemmik.

Vaata siia
Loading image...

Leia lähim ehituskauplus

Ehituspoest leiad kõik terrassiehituseks vajaliku – kruvid, kinnitusdetailid ja puitmaterjali. Siit leiad kõik ESSVE toodete edasimüüjad, kes pakuvad ka laia valikut ESSVE terrassitooteid.

Otsin ehituspoodi
Loading image...

Väldi neid 7 enim levinud terrassiehituse viga

Oleme koostanud nimekirja seitsmest kõige enam levinud terrassiehituse veast ning lahendustest, kuidas neid vigu on kõige lihtsam vältida.

Loe lähemalt
Loading image...