Suurema terrassi ehitus nõuab tavaliselt ka rohkem arvutusi ja täpsemaid paigaldusjuhised

Kui suuremat sorti terrassi ehitus on lähiajal plaanis, siis siit leiad nimekirja enamlevinud terrassi ehitusega seotud probleemidest ja lahendustest, mida järgides saad neid probleeme kõige lihtsamini vältida.

Just need on peamised ehitusvead terrassi ehitamisel:

NB! Kõik need ehitusvead on lihtsasti välditavad, kui pöörad nendele tähelepanu juba ehitusprotsessi alguses.

1. Probleem: karkass ei vasta koormusele

Peamine on kindlustada, et terrass peab vastu planeeritud koormusele. Samas võib karkassi õigete mõõtmete arvutamine olla keeruline, mistõttu soovitame suuremate või komplitseeritumate terrasside lõplike arvutuste tegemisel pöörduda kas professionaalse ehitaja või ehituskonstruktori poole, kes vajalikud arvutused vastavas programmis ära teeb.

Loading image...

2. Probleem: ajamahukas karkassiehitus

Terrassiprojekt on suur ettevõtmine, mille erinevad etapid võtavad aega. Ehitamise käigus aja kokkuhoidmine on võimalik juhul kui kasutad just terrassiehituseks välja töötatud tooteid ja lahendusi.

Lahendus: aluskonstruktsiooni ehitamise samme saab vähendada, kasutades ettepuurimist mittevajavaid konstruktsioonikruvisid. W (WAF) konstruktsioonikruvidega on võimalik jätkata prusse ja paigaldada kandetalasid ilma ettepuurimiseta. W konstruktsioonikruvisid kasutades saad vältida ajamahukat ettepuurimist ja teostada paigalduse ilma talakingi või muid kinnitustarvikuid kasutamata.

Loading image...

Ehita stabiilne vundament

Kuidas ehitada puitterrassi vundamenti? See sõltub maapinnast ja kandekonstruktsiooni ankurdamise viisist. Meie poolt koostatud terrassiehituse juhendist leiad lihtsad ja konkreetsed nõuanded vastupidava ja kauni terrassi ehitamiseks.

Vaata juhiseid
Loading image...

Konstruktsioonikruvi WAF

Suuremat kandevõimet nõudvate konstruktsioonide puhul soovitame kinnitamiseks kasutada konstruktsioonikruvi WAF.

Vaata toodet
Loading image...

3. Probleem: laudade vale vahekaugus

Terrassilaudade konstruktsioonist ülestõusmine või väljalükkamine on laudade ebaõige vahekauguse valimise tagajärg. Selline eksimus läheb kalliks maksma, aga samas on seda lihtne vältida.

Lahendus: tuleb järgida terrassilaudade tootjate ja müüjate soovitusi, mille kohaselt peab terrassilauad paigaldama kindlate servast servani vahekaugustega. Konkreetsed vahekaugused sõltuvad terrassilaudade mõõtmetest ja puidu liigist.

Soovituste järgimine tagab, et terrassilaudade vahed jäävad sobivaks olenemata puidu kuivusest või niiskusest.

Loading image...

Paigalda terrassilauad õigesti

Loe servast servani vahekauguste kohta täpsemalt ja vaata ka Rootsi puidusektori esindusorganisatsiooni Svenskt Trä (Rootsi Puit) soovitusi, et kindlustada terrassi hea vastupidavus.

Tutvu soovitustega
Loading image...

4. Probleem: valede kruvide valimine

Kruvi ei ole lihtsalt kruvi. Terrassikruvide materjali valimine on pikaajalise vastupidavusega terrassi ehitamise juures olulise tähtsusega.

Lahendus: uuri lisainfot ja vali terrassi jaoks õiged kruvid. Kruvide sobivus sõltub ümbritsevast keskkonnast, puitmaterjali liigist ning terrassi kõrgusest ja suurusest. Kui lisainfo lugemiseks pole mahti või otsuse tegemine tekitab kõhklusi, on roostevabad A4 kruvid alati kindel valik. Nende puhul saad olla kindel, et kruvid on tugevad ja sitked ning peavad vastu ka siis, kui konstruktsioon õhuniiskuse või temperatuuri kõikumiste tagajärjel liigub.

Hea nõu!
Kas oled kursis, et terrassi saab ehitada ka nn peidetud kinnitusmeetodiga, nii et kruvipead ei jää nähtavale? Selline meetod annab terrassile luksusliku välimuse ja lisaks pindudeta terrassipinna!

Loading image...

Millisest materjalist kruvi valida?

Terrassiehituse juhendi ühe osa oleme pühendanud just erinevatele kruvimaterjalidele. Sealt leiad konkreetsed soovitused, mida tuleb kruvide materjalide valimisel arvesse võtta, ja konkreetse ülevaate kõigist aspektidest, millega kinnituse valimisel arvestada.

Vali õige kruvi
Loading image...

Peidetud või nähtavad terrassikruvid?

Traditsiooniline nähtav terrassikruvide kinnitamine on jätkuvalt kõige klassikalisem meetod, aga viimastel aastatel on populaarsust kogunud ka peidetud kinnitamine, mille puhul on kruvid terrassil põhimõtteliselt nähtamatud.

Loe lisaks
Loading image...

5. Probleem: kooldunud terrassilaudade äraviskamine

Kooldunud terrassilauad ei ole just ebatavaline nähtus. Nn propelleris laudade korralik kinnitamine konstruktsioonile võib olla komplitseeritud, sest kõverate laudade allasurumine nõuab rohkem kinnitusjõudu.

Lahendus: ESSDECK Max kruvide kasutamine! Kruvidel on uskumatult tugev kinnitusjõud ja need fikseerivad ka kooldunud terrassilauad hõlpsalt konstruktsioonile. Lisaks annab väike silindriline kruvipea terrassile ilusa välimuse ja pindudeta lõpptulemuse.

Loading image...

EHITUSPROFFIDE LEMMIKTERRASSIKRUVID

Kas kruvid võivad ehitamist lihtsustada? Kindlasti! Loe siit, kuidas terrassikruvist ESSDECK Max on lühikese ajaga saanud ehituspuuseppade konkurentsitu lemmik.

Vaata siia
Loading image...

Ehitusproffide lemmik

Kui soovid paigaldada terrassi traditsioonilisel meetodil, vali ESSDECK Max kruvid. Kruvidel on äärmiselt tugev kinnitusjõud ja väike kruvipea, mis tagab ilusa lõpptulemuse.

Vaata toodet
Loading image...

6. Probleem: lehvikukujuline terrass

Sirge terrassi ehitamiseks on vaja olla väga täpne. Terrassilaudadel esineb sageli laiuse erinevusi, mille tagajärjel võib terrass muutuda lehvikukujuliseks.

Lahendus: iga terrassilaud tuleb alati üle mõõta, sest laudade laius võib niiskusesisalduse tõttu varieeruda. Ilusa lõpptulemuse saavutamiseks tuleb kogu rea pikkuses kasutada sama laiusega terrassilaudu. Iga terrassilaud tuleb alati üle mõõta, sest laudade laius võib niiskusesisalduse tõttu varieeruda ja seetõttu iga meetri järel märgistuse tegemine lihtsustab tööd.

Hea nõu!
Kriidinööri abil saad märkida sirged jooned ning nii ei pea sa enam erinevate kontrollmõõtmiste tegemiseks edasi-tagasi jooksma.

Loading image...

Terrassilaudade õige paigaldamine

Terrassiehituse juhendi viimases osas vaatame üle Rootsi puidusektori esindusorganisatsiooni Svenskt Trä (Rootsi Puit) soovitused.

Vaata Svenskt Trä soovitusi
Loading image...

7. Probleem: terrassilaudade paigaldamine valepidi

Terrassilt vee äravoolamise lihtsustamiseks on tark paigaldada terrassilaudade õige külg üles.

Lahendus: võimaluse korral tuleb terrassilaudade südamikukülg pöörata üles. Lauad painduvad aja jooksul mõnevõrra. Kui laudade südamikukülg on pööratud üles, muutuvad lauad kumeraks, mis lihtsustab vee ärajooksmist.

Hea nõu!
Kui laua südamikukülg on pööratud üles, moodustavad puidu aastarõngad „naeratava suu“.

Loading image...

Tutvu lähemalt ka nende artiklitega

Loading image...

Tee kliimasõbralik valik!

Jätkusuutlik terrass kestab kaua ja hoolib ka keskkonnast. Vaata lähemalt siit, milliseid valikuid saad teha kliimasõbraliku terrassi ehitamiseks.

Loe lähemalt
Loading image...

Nõuanded terrassi ehitamiseks basseini äärde

Kui plaanid ehitada basseini või kümblustünniga terrassi, tuleb arvestada, et see mõjutab nii terrassi konstruktsiooni kui ka puitmaterjali ja kruvide valikut. Enne ehituse alustamist kontrolli, et sul on kõigist olulistest aspektidest ülevaade.

Vaata näpunäiteid siit
Loading image...

Leia lähim ehituskauplus

Ehituspoest leiad kõik terrassiehituseks vajaliku – kruvid, kinnitusdetailid ja puitmaterjali. Siit leiad kõik ESSVE toodete edasimüüjad, kes pakuvad ka laia valikut ESSVE terrassitooteid.

Otsin ehituspoodi
Loading image...